Aktuality

14.4.2009 Čtyři medaile smíchováků z Mistrovství ČR 09

Na úvod veslařské sezóny se vždy koná Mistrovství ČR na tzv. dlouhé trati, což  je na trati delší než je běžná  závodní (2km). Z plavebního kanálu na Hoříně si medaili stříbrnou odváží dvojice dorostenců Vodička, Kučera (2-dci ) a dvojice žen Ťuková, Naumovičová (2-žlv). Bronz vybojovala skifařka Heřmanská (1xžlv) a dvojice Kapa, Lankaš (2-mlv). Čtvrtí byli závodníci Kaňka, Horváth (2-mlv) a Richterová (1xžlv). Další výsledky závodníků VK Smíchov: 10. Mocek, Novák (2-jři), 16.Omcírk (1xjři), 6.Hrbková, Dlouhá (2-jky), 10. Chadimová (1xjky), 31.Baranivský (1xdci), 15.Kučera (1xm), 17.Mocek (1xm), 20.Zeman (1xm), 24. Jadrný (1xm), 32. Peták (1xm), 6. Kalina (1xmlv), 14. Heřmánek (1xmlv), 19. Goncharov (1xmlv), 8. Sazimová (1xž), 10. Nacházelová (1xžlv). Více z výsledků ZDE. více

7.4.2009 Fota z Memoriálu M.Šedy

Fotografie Ládi Tichého z Memoriálu M.Šedy si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZDE více

7.4.2009 Fota z Memoriálů J.Ondráka a M.Suchopára 09

Fotografie z Memoriálu J.Ondráka a M.Suchopára 09 od Ládi Tichého jsou ve fotogalerii ZDE více

6.4.2009 Tři vítězství veslařů VK Smíchov

V Memoriálu M.Šedy, který pořádal v neděli 5.4.2009 na řece Vltavě  klub VK Smíchov, zvítězila dvojka bez mužů Kapa, Lankaš, když porazila tři posádky státního klubu Dukla Praha. Vítězství je o to cennější, že posádky Dukly Prahy se připravovaly opakovaně na soustředění v Itálii a Španělsku a nestartovaly předchozí den na rozdíl od smíchováků na Memoriálu M.Suchopára. Na pěkném čtvrtém místě se v mužích umístila posádka loňských juniorů Kaňka, Horváth. I ve stejné disciplíně žen vyhráli svěřenci trenéra L.Ondráčka, když zvítězila posádka Heřmanská, Richterová a třetí byla posádka Ťuková, Naumovičová. O třetí vítězství VK Smíchov se zasloužila posádka trenéra M.Cíglera a to dvojka bez dorostenců Kučera, Vodička. Z dalších výsledků veslařů VK Smíchov: 3.místo Hrbkové a Dlouhé ve dvojce bez juniorek,  4.místo dvojky bez juniorů Novák, Mocek, 6.místo Doležala s Diblíkem a 8.místo dorosteneckého skifaře Baranivského. O víkendu se konal i Memoriál J.Ondráka a z 32 startujících skifařů obsadili: 8.místo Kalina, 10.místo Kučera, 18.místo Heřmánek, 23.místo Zeman, 25.místo junior Omcírk a 31.místo Peták. V ženách to bylo 3.místo Heřmanské a 4.místo Richterové. V Memoriálu M.Suchopára obsadila čtyřka bez VK Smíchov Kapa, Lankaš, Kaňka, Horváth 3.místo a  junioři Novák, Hroník, Drahorád, Mocek 6.místo. Výsledky si můžete prohlédnout ZDE. více

31.3.2009 Oslavy narozenin na Smíchově

V jeden den (30.3.2009) proběhla oslava  narozeniny v klubovně VK Smíchov tří dlouholetých členů klubu. JirkyUlče (68) Davida Ulče (35) a Davida Kučery (30). Pár fotografií z této akce je umístěno ve fotogalerii. více

30.3.2009 Na Smíchově padaly světové rekordy

V brzkém nedělním ránu 22. března 2009 se v klubovně VK Smíchov sešli žákovští veslaři a veslařky pod vedením Zuzky Hellebrandové a Mirky Šavrdové, ke kterým se připojili Roman Heřmánek s Kačkou Nacházelovou, aby na trenažerech Concept2 poměřili své síly na stokilometrové trati s nejlepšími světovými výkony, nebo se dokonce pokusili ve svých
kategoriích stanovit nové rekordní časy. Zatímco Roman s Kačkou plánovali veslovat každý 100 km samostatně, pro 15-členné družstvo žáků a žákyň VK Smíchov byl přichystán pokus o vytvoření rekordu ve štafetě mixů (2/3 kluci a 1/3 holky). Na Romana už po cca 35 kilometrech přišly křeče a nakonec měl sám se sebou co dělat, aby ujel "alespoň" maratonskou vzdálenost (42,2 km), zbývající dvě posádky si však vedly o poznání lépe. Mladíci se střídali obvykle po ujetí 500 nebo 1000 metrů a cílem úspěšně projeli v čase 7 hodin, 52 minut a 32,7 vteřin. Stejně tak Kačka pokořila ultra
maratonskou vzdálenost a časem 8:27:17,5 překonala dosavadní nejlepší světový výkon o více než dvě minuty. Oba časy byly ve čtvrtek oficiálně uznány jako nové světové rekordy a rovněž byly přidány do tabulek nejlepších světových výkonů na stránkách www.concept2.com. Od neděle má tedy VK Smíchov ve své členské základně 15 novopečených světových rekordmanů a rekordmanek. Díky všem zúčastněným za předvedené výkony a navozenou atmosféru a pro doplnění ještě uvádíme jména členů rekordního týmu, společně s porcí jimi ukrojených metrů: