Pravidla chození na vodu Veslařského klubu Smíchov

1) Každá posádka i jednotlivec, kteří jdou veslovat na vodu, jsou povinni zapsat se do knihy jízd umístěné v horním hangáru, za dveřmi do objektu.

2) Zákaz absolvování tréninkové jednotky na řece Vltavě při snížené viditelnosti, silném větru a „velké vodě“ (1. povodňový stupeň a větší).

3) Pokud jde posádka na vodu v době, kdy hrozí návrat za soumraku či tmy, musí mít na lodi předepsané osvětlení – obyčejné světlo umístěné v ose lodi, viditelné ze všech stran.

4) Každý člen smí používat jen to veslařské vybavení, které mu bylo určeno hlavním trenérem

5) V případě vzniklé závady na lodním materiálu je povinen zapsat poškození do knihy závad, která je umístěna vedle knihy jízd.

6) Členové do 18 ti let nesmí chodit na vodu bez vědomí svého trenéra.

7) V méně exponovaných časech, kdy je v loděnici minimum lidí, je veslař jdoucí na vodu povinen zavřít za sebou objekt loděnice, tak aby zamezil vstupu cizích osob. Tento postup bude namátkově kontrolován kamerou namířenou na hangáry a v případě nezabezpečení loděnice a hangárů na lodě, bude viník potrestán nemožností používat kvalitnějšíveslařské vybavení.

8) Při pohybu na vodě je každý člen povinen dodržovat Desatero pro plavbu na Vltavě v Praze (je vyvěšeno před dámskou šatnou)

9) Při jízdě na vodě nutno dodržovat pravidlo o jízdě při břehu a to i ve směru dolů po proudu. Maximálně tři malé nebo dvě velké lodě vedle sebe! Uprostřed řeky musí zůstat koridor pro plavbu motorových lodí.

10) Vzhledem k hustému provozu je nezbytné se pravidelně otáčet a kontrolovat situaci před lodí.

desatero_pro_plavbu_na_vltavě_v_praze_plakat.jpg