Aktuality

2.8.2010 Junioři ze Smíchova startovali na MS

Mistrovství světa juniorů ve veslování, které probělo  v době  4.8 – 8.8.2010 v Račicích bylo i za účasti juniorů VK Smíchov. V osmiveslici juniorů startovali svěřenci trenéra Luboše Ondráčka, Tomáš Mocek a Václav Diblík. Tato posádka dosáhla šestým místem z dalších 13 startujících českých posádek druhého nejlepšího umístění, když lépe se umístily na pátém místě  posádka skifu juniorů a osmiveslice juniorek.  V Račicích se konalo MSJ již před 24 lety za výraznějšího úspěchu našich posádek. 6 finalových umístění z tohot 2 medaile (zlato a stříbro). Podrobné výsledky naleznete ZDE. více

26.7.2010 VK Smíchov stoupá v bodování ČP

Veslařský klub VK Smíchov se po úspěšném vystoupení svých veslařů na MČR žactva, dorostu a MČR juniorů a seniorů propracoval po dlouhé době v soutěži veslařských klubů v ČR na celkově velmi pěkné  2.místo. Je 55 bodů za VK Blesk a  20 bodů před VK Slavia Praha. Poslední dvě kola této soutěže se konají  26.9. a  27.-28.9.2010 v Račicích. Věřme, že všichni „smíchováci“ co mohou se závodů zúčastní a svým výkonem se zaslouží  o dlouhodobě nejlepší výsledek klubu v Českém poháru 2010. Bodování si můžete prohlédnout ZDE. více

20.7.2010 Smíchovský veslař byl na MS U23 Adam Kapa

Běloruské město Brest , které je vstupní branou a hraničním přechodem  mezi střední a východní Evropou, hostilo od čtvrtka 22.7. 2010 nejlepší světové veslaře věkové kategorie do 23 let. Na Mistrovství světa U23 byl nominován i svěřenec  trenéra Luboše Ondráčka, trenér mládeže a veslař klubu VK Smíchov Adam Kapa. Startoval spolu s otrokovickým Petrem Čablou na dvojskifu mužů kategorie lehkých vah. Z celkového počtu 22 přihlášených lodí obsadili 12 místo. Posádku na této soutěži vedl finský trenér Veikko Sinisalo pracující ve službách Českého veslařského svazu. Podrobné výsledky z akce naleznete ZDE. více

19.7.2010 Mistrovství republiky juniorů, seniorů a veteránů 2010

V Račicích se uskutečnilo  za účasti veslařů VK Smíchov Mistrovství republiky 2010 ve veslování  juniorů, seniorů a veteránů. Medaile získaly posádky trenéra L.Ondráčka: více

28.6.2010 MČR 2010 žactva a dorostu

Od pátku 25.6. do neděle 27.6.2010 se v Račicích konalo veslařské Mistrovství republiky žactva a dorostu. Mladí závodníci VK Smíchov na této akci vybojovali 15 finálových umístění z toho 8 medailových !! Zlato na skifu získala žákyně mladší ELIŠKA ONDRÁČKOVÁ a dorostenec ONDŘEJ KNOPP ve společenství na čtyřce párové. Stříbro vybojovali – žák SKALÁK J. a žákyně UHLOVÁ V. na skifu, čtyřka žáků starších OVEČKA T., NEJEDLO V. , LHOTAŇ P. , ZASTÁVKA D. , HEŘMANSKÁ M.(K) a čtyřka žáků mladších VRÁNA M., VČELÁK D. , PACHMAN V. , SKALÁK J. , ČERMÁK M.(K). Bronzové medaile vybojovala čtyřka žákyň mladších ONDRÁČKOVÁ E., UHLOVÁ V. , PÁVOVÁ T. , DURILOVÁ K. , HEŘMANSKÁ M.(K). Těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě skončili: VÍTKOVÁ J. na skifu žákyň starších, OVEČKA T., NEJEDLO V. , LHOTAŇ P. , ZASTÁVKA D. , ČERMÁK M.(K), na čtyřce žáků starších,  MALÁ K., DRAŠKOVIČ K. , VÍTKOVÁ J. , ČERMÁK M.(K) čtyřce žákyň starších, MALÁ K., DRAŠKOVIČ K., na dvojskifu žákyň starších. Na pátém místě ve skifu žákyň mladších skončila DURILOVÁ K., a na šestém místě ve skifu žáků starších SKALÁK V. GRATULUJEME ! A gratulujeme také trenérům: L.Ondráčkovi, O.Novotnému, A.Kapovi, A.Pachmanové, M.Šavrdové a M.Cíglerovi. Podrobné výsledky naleznete ZDE. více

15.6.2010 Letní náborový tábor v Třeboni

VK Smíchov pořádá  pro své členy v termínu 20.8 - 28.8.2010 tradiční letní náborový tábor v Třeboni. Účastníci budou ubytováni ve stanech na pláži rybníka Svět a budou mít zajištěnu plnou penzi v přilehlé restauraci. V průběhu 10 dnů budou účastníci absolvovat cyklistické výlety,  veslařské a plavecké tréninky, závody v triatlonu a  veslařské závody na Mezinárodní třeboňské regatě. Akce je zaměřena na úplné nováčky, kteří to s veslováním v našem klubu chtějí zkusit. Podmínky účasti a závaznou přihlášku si můžete vytisknout ZDE.  více