Aktuality

13.5.2008 VK Smíchov vede Český pohár 2008

Veslaři VK Smíchov vedou po I.kole Český pohár 2008. Další pořadí i v jednotlivých kategoriích si můžete přečíst na http://www.veslo.cz/i-kolo-poharu-2008. II.kolem Českého Poháru 2008 je Mezinárodní regata juniorů v Brně, která se uskuteční 17.-18.5.2008 více

28.4.2008 Sestry Nacházelovy vyhrály KZ

Veslařky VK Smíchov, sestry Daniela a Kateřina Nacházelovy  vyhrály  Kontrolní závody v Račicích v olympijské disciplíně 2xŽLV.  Třetí v této disciplíně skončil další dvojskif ze Smíchova, N.RichterováM.Heřmanskou. Druhé místo v olympijské kategorii 4-MLV obsadila smíchovská posádka R.Heřmánek, V.Bejblík, A.Kapa, J.Lankaš. V neolympijské disciplíně 1xŽLV  zvítězila M.Heřmanská a třetí v disciplíně 1xŽ SenB byla M.Sazimová.  Skifař J.Houska obsadil v závodě 1xM SenB 5.místo. Dorostenci D.Hroník, Z.Kotlář obsadili v závodě juniorů na dvojce bez 9.místo. Dorostenci M.Doležal s M.Drahorádem obsadili na 2-DCI 7.místo a  T.Mocek s V.Diblíkem  skončili na místě osmém. Dorostenečtí skifaři J.Kučera a L.Vodička obsadili deváté, resp.  desáté místo. Více z výsledků ZDE. více

23.4.2008 Jarní závody v Praze

O víkendu 20.-21.4.08 se v Praze na Vltavě konaly veslařské závody pořádané oddílem Bohemians Praha. Veslaři VK Smíchov měli cekem 82 startů. Nejlépe si vedla dorostenecká kategorie vedená Pavlem Ondráčkem, když Jakub Kučera zvítězil ve 4 startech a tři starty proměnili ve svá vítězství i L.Vodička a D.Hroník se Z.Kotlářem.  Nejcennějším výsledkem je však vítězství dorostenecké osmiveslice, když jmenované doplnili V.Diblík, M.Doležal, T.Mocek, M.Drahorád, a korm.D.Doležal. V jednotlivých závodech ještě zvítězili D.Omcírk, D.Nacházelová, V.Ondráčková s  G.Ťukovou a ve skifu mužů D.Kučera. Výsledky si můžete prohlédnout ZDE. více

14.4.2008 Tři mistrovské tituly pro VK Smíchov

V sobotu 12.4. se na Hoříně konalo Mistrovství ČR ve veslování na dlouhé dráze. Mistrovské tituly z VK Smíchov získali dorostenci D.Hroník a Z.Kotlář na dvojce bez, R.Heřmánek a V.Bejblík na dvojce bez MLV a K.Doubková s K.Kloudovou na dvojce bez žen. Stříbro ještě získali M.Kaňka s J.Horváthem na dvojce bez juniorů a A.Kapa s J.Lankašem na dvojce MLV. Podrobné výsledky jsou ZDE více

11.4.2008 Mimoškolní aktivita - sdělení předsedy

Sdělení pro: Rodiče žáků, žákyň, studentů a studentek   Věc: Nabídka na zabezpečení mimoškolní aktivity  Vážení rodiče, veslařský klub VK Smíchov Vám nabízí organizované zabezpečení mimoškolní aktivity pro vaše děti. Jedná se o zabezpečení závodní sportovní činnosti mládeže ve věku od 13 do 17 let zkušenými trenéry v počtu tréninků 2 – 3x týdně a případnými  víkendovými akcemi (veslařské závody).  Sportovní činnost-veslování je jednak realizována na řece Vltavě v Praze na veslařských lodích a také v  prostorách veslařského klubu (veslařský bazén, veslařské trenažéry, posilovna) a jeho okolí (běh v terénu). Naší snahou je za roční klubové příspěvky  2 000,-Kč se podílet na takových mimoškolních aktivitách mládeže, které jí mohou ochránit před současnými negativními celospolečenskými aspekty,  jako jsou například, kouření, alkoholismus, drogová závislost, gamblerství či obezita. Veslařský klub VK Smíchov za svojí více jak 80letou existenci   vychoval řadu českých veslařských reprezentantů a olympioniků. Sportovní příprava v tomto sportovní odvětví, vzhledem ke svému charakteru (silově-vytvrvalostní sport, týmová spolupráce, povětrnostní vlivy) vyžaduje zvýšené nároky na morálně-volní vlastnosti sportovce.  Není proto náhodou, že veslařský klub připravil do „života“ nepřebernou řadu úspěšných vysokoškolských studentů,podnikatelů a zaměstnanců, kteří ve své práci zúročili  právě předpoklady získané při veslařské sportovní přípravě. Informace o klubu a kontakty získáte na těchto stránkách. Své případné dotazy můžete vznést na                                              S pozdravem Ing.Pavel Bartoň předseda VK Smíchov více

8.4.2008 Memoriál M.Šedy 2008

V neděli 6.4.2008 uspořádal VK Smíchov již tradiční veslařský závod, Memoriál Mirka Šedy. V závodě uspořádaném na počest tragicky zemřelého veslaře VK Smíchov zvítězili v jednotlivých disciplínách i veslaři z VK Smíchov: A.Kapa, J.Lankaš 2-m, V.Ondráčková, G.Ťuková 2-jky, D.Hroník, Z.Kotlář 2-dci.  Výsledky si můžete přečíst ZDE. více