Zpátky mezi elitou

Veslaři VK Smíchov strávili prosluněný prodloužený víkend v Račicích, kde se v pátek konalo MČR ve sprintu a o víkendu MČR družstev. A jak se našim veslařům dařilo? Více než skvěle!
Z pátečních sprintů si přivezla zlato ze skifu lehkých vah Terka Cihelková, stříbro osma dorostenců, párovka žen a Nella Martincová na párovce juniorek ve společenství s Pardubicemi a Lysou nad Labem. Bronzovou pozici na MČR ve sprintu obsadil Jirka Čáp ve skifu mužů, taktéž bronz dále získaly: Máša Kaplinská s Martinou Zbíralovou na 2- juniorek, dorostenky Martina Ledvinová s Verčou Rozovou ve společenství s Táborem na párovce a v neposlední řadě 8+ juniorek a žen.

Na tyto hezké výsledky navázalo víkendové MČR družstev, které potvrdilo, že s našimi závodníky se již opět musí počítat mezi veslařskou elitou! Letos jsou to čtyři roky, co v našem klubu zbylo jen pár závodníků a za tu dobu se nám podařilo vychovat novou generaci závodníků a vybojovat na MČR družstev 2019 úžasné 5. místo. Před námi se umístili pouze veslaři z Blesku, Pardubic, ČVK Praha a Slavie. Největší gratulace míří samozřejmě k medailistům. Zvítězit se podařilo Adamovi Šnajdrovi s Vaškem Neumanem na 2x v kategorii dorostenců. Stříbrnou medaili vybojovala starší žákyně Lucka Rabová na 1x a dokonce i na 2x spolu s Hedvikou Malečkovou. Taktéž stříbro získala juniorka Nella Martincová na párovce (společenství s Pardubicemi a Lysou nad Labem). Dorostenky Martina Ledvinová a Verča Rozová se na 2x umístily na bronzové pozici, stejně jako párovka žaček mladších ve složení Sára Andělová, Simča Doušová, Danča Grecová a Laura Beranová. Dalších deset posádek bylo ve finále A. Naše gratulace a poděkování míří nejen k těmto závodníkům, ale samozřejmě i ke všem ostatním, kteří nám v Račicích rozhodně neudělali žádnou ostudu.

Fotografie naleznete ZDE

Výsledky MČR Sprint ZDE

Výsledky MČR družtev ZDE

Bodování MČR družstev ZDE

Výsledky Českého poháru ZDE