Závodní sezona konečně začala

Závodní sezona konečně začala

O uplynulých dvou víkendech začala letošní závodní sezona také už i pro mladší závodníky.
Nejdříve v sobotu 6. 6. 2020 proběhly závody, které pořádal VK Blesk, nazvané Mistrovství Prahy. Zde si mohli konečně zazávodit i naši nejmladší a předvést, jak se na nich projevila dlouhá tréninková i závodní pauza. A nevedli jsme si na těchto závodech vůbec špatně. Našim závodníkům se podařilo vybojovat jak cenná vítězství (např. 2x juniorů, dorostenců i žáků starších, 4- a 4x  dorostenek), tak i plno velice pěkných druhých i třetích míst. Děkujeme všem, že se zúčastnili v tak hojném počtu a závodili tak, jakoby žádná pauza nebyla.

V neděli 14. 6. se jel ve Štětí distanční závod na 6 km, který byl zároveň nominačním závodem na kontrolní závody dorostu a juniorů. Také zde jsme se ukázali ve výborném světle, zejména 2. místo Veroniky Rozové a 3. místo Lucky Rabové v kategorii dorostenek nám udělalo velkou radost - gratulujeme!  Velké uznání si také zaslouží skvělý výkon Adama Šnajdra, který dojel ve velmi těsném závodě a v silné konkurenci mezi juniory pátý. Ani další závodníci se však neztratili a předvedli, že patří mezi nejlepší ve své kategorii.

Všem nominovaným na kontrolní závody do Račic přejeme, ať své výkony minimálně zopakují, na výkony ostatních se budeme těšit na Mistrovství oblasti Vltava konané v Třeboni 22. 8. - 23. 8. 2020.

Výsledky z obou závodů jsou k dispozici na stránkách ČVS, fotky najdete také na našem facebooku a ve fotogalerii.