Už i žactvo se dočkalo! - Rennerův memoriál

Už i žactvo se dočkalo! -  Rennerův memoriál

O uplynulém víkendu pořádal klub ČVK Praha tradiční Rennerův memoriál. Kromě závodníků starších kategorií, které jsme již mohli vidět závodit v Hoříně či na Memoriálu Miroslava Šedy, se letos poprvé představilo také žactvo VK Smíchov.

Pořadatelům vyšlo krásné počasí, závody odsýpaly jako po másle a všichni jsme strávili krásný víkend u Vltavy. A jak se dařilo našim ostříleným závodníkům, ale i nováčkům? Čtěte dál a vše se dozvíte.
Zejména v kategorii žactva se nám představili holky a kluci, kteří začali veslovat teprve nedávno. Za zmínku jistě stojí výkon Sáry Andělové, která se toho na prvních závodech nebála a troufla si závodit na skifu. Jak všichni víme, důležitá je na závodech motivace. Snažili byste se, kdyby vám někdo slíbil za výhru lívanečky? Naši Alexové se snažili a vyhráli v kategorii 2x žcim. Nejvíce zlatých medailí získaly starší žačky, kterým se povedlo vyhrát na párové čtyřce s kormidelníkem, na dvojskifu a poté i na skifech. Tam v kategorii 1x žkys 14 vyhrála již zkušená závodnice na 1 000 m Martina Ledvinová. A v kategorii 1x žkys 13 vyhrála Lucka Rabová, pro kterou to byla premiéra nejen na nové lodi, ale i na trati 1 000 m. Někdy se na vás na závodech usměje štěstí, někdy máte smůlu. Když jste druzí o pár setin nebo desetin vteřiny, vždycky vás to naštve. Obě 8x+ staršího žactva to potkalo na těchto závodech. Starší žačky a starší žáci si tak vyberou své štěstí na osmách na jiných závodech. Starší žáci vybojovali taktéž 1. místo na párové čtyřce s kormidelníkem a ještě k tomu dodali dvě prvenství v kategorii 2x žcis (David Mouca + Roman Panasenko; Martin Procházka + Matěj Boudník). Za zmínku jistě stojí taktéž úspěch našich dorostenek – Lucky Novákové a Káji Hodějovské, které nejenže bojovaly úspěšně na skifech, ale vyhrály závod na dvojskifu. Kluci z kategorie dorostenců se s novou dlouhou tratí statečně poprali a získali tak nové zkušenosti na trati 1 500 m. Své zástupce jsme měli také v kategorii juniorek, juniorů, žen a můžu a i tam nám závodníci udělali svými výsledky radost. Poslední zlatou medaili pro náš klub získala Terka Cihelková v kategorii 1x žLV.
Závodníci VK Smíchov tedy vylovili z Vltavy celkem 10 zlatých medailí! Gratulujeme nejen medailistům, ale i všem ostatním závodníkům k jejich výkonům.