Úspěšné Primátorky pro VK Smíchov

Úspěšné Primátorky pro VK Smíchov

Letošním hlavním pořadatelem nejslavnějšího veslařského závodu v Čechách, pražských Primátorek, byl opět po pěti letech náš klub.
S radostí můžeme konstatovat, že se nám dařilo jak na poli sportovním, tak pořadatelském. Největšího úspěchu v závodě dosáhla osmiveslice juniorů, která až do posledních metrů bojovala o vítězství. To klukům bohužel nakonec těsně uniklo. Moc gratulujeme ke skvělému výsledku! Velká gratulace patří také starším žákyním, které obsadily krásné třetí místo ve společenství se závodnicemi z VK Bohemians. Další finálové umístění vybojovala osmiveslice mužů ve (skoro již tradičním) společenství s VK Lysou nad Labem. Tato posádka skončila nakonec na pěkném pátém místě.

Vítězství ve finále B přivezla osma dorostenek a taktéž osma juniorek, která závodila na Primátorkách proti ženám. Juniorky jely s ženami velice vyrovnané závody a postup do finále jim unikl pouze o pár desetin.

Za zmínku jistě stojí také úspěch nejstarších (a hlavně nejzkušenějších) zástupců našeho klubu, kteří ve své kategorii obsadili nejvyšší příčku. I další posádky statečně bojovaly o co nejlepší výsledek, ať už v sobotních rozjížďkách a opravných jízdách, ve finále B, či v závodech masters. Děkujeme všem závodníkům za jejich výkony.

A co se pořadatelství týká, tak jsme dle ohlasů obstáli na výbornou. Počasí jsme dokázali zajistit vynikající, diváků jsme přilákali také dostatek a všichni dobrovolníci, starající se o hladký průběh tohoto slavného závodu, odvedli svou práci na jedničku. Tímto bychom chtěli velice poděkovat všem pomocníkům za jejich nasazení v průběhu celého primátorského víkendu! Poděkování patří také všem, kteří nám poskytli fotografie. Zejména Martine Zbíralové, která vyfotila krásné a výstižné fotografie. Fotky naleznete ve fotogalerii - www.vksmichov.cz/fotogalerie.

Za výbor VK Smíchov

Václav Maleček