Úspěšné Mistrovství oblasti Vltava

Úspěšné Mistrovství oblasti Vltava

Letošní závodní sezóna začala kvůli opatřením proti šíření nákazy SARS-CoV-2 teprve o uplynulém víkendu. A tak prvními letošními závody bylo rovnou Mistrovství oblasti Vltava.

Na Mistrovství oblasti se tento rok nesbíraly body do Českého poháru ve veslování, ale i přes to se závodů zúčastnil velký počet kvalitně připravených závodníků. Na všech veslařích bylo vidět, že mají radost z toho, že konečně mohou veslovat a závodit.

Veslaři z našeho klubu si nevedli vůbec špatně. Podařilo se jim vybojovat hned několik cenných vítězství a spoustu druhých a třetích míst. Moc jim k jejich úspěchu gratulujeme. Za předvedené výkony děkujeme i těm, kteří na medaile nedosáhli, a držíme palce, ať to příště vyjde.

Úspěšné představení našich závodníků na prvních letošních závodech nás naplňuje mírným optimismem před nadcházejícím MČR žactva (18.-20. 6. 2021), i MČR dorostu, juniorů a dospělých (25.-27.6. 2021), která se obě budou konat v Račicích.

Kromě toho, že se Mistrovství oblasti zúčastnili naši závodníci, byl VK Smíchov letos také hlavním pořadatelem těchto závodů. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací a zabezpečením závodů, a i zajištěním vynikajícího občerstvení. Děkujeme zejména všem řidičům člunů, záchranářkám a skvělé obsluze na baru, na kterou jsme od ostatních oddílů slyšeli jen samou chválu.

Další závody náš čekají hned tento víkend opět v Praze, pak již následují výše zmíněná MČR.

Výsledky ze závodů jsou k dispozici na stránkách ČVS, fotky naleznete ve fotogalerii.