Úspěšné Mistrovství Oblasti Vltava

Minulý víkend proběhlo na netradičním místě a v netradičním čase Mistrovství oblasti Vltava, které bylo součástí Třeboňské regaty.
Ač jsme z organizačních důvodů dorazili v omezeném počtu, podařilo se našim závodníkům vybojovat 12 umístění do 3. místa.

Hlavně kategorie dorostenců a dorostenek se činila a dosáhla na 4 vítězství. Dorostenci Roman Panasenko a Filip Hájek zvítězili  ve dvojce bez (potvrdili svůj výborný výkon z kontrolních závodů) a společně se svými kamarády (Nikolou Spěšným, Kryštofem Mačurou, Matějem Boudníkem, Lukášem Hermanem, Honzou a Jakubem Pleskačovými a Luckou Novákovou na kormidle) si zopakovali vítězství na osmiveslici, což je pár týdnů před Primátorkami skvělá zpráva.
Podobně se svou účastí naložili Lucka Rabová a Verča Rozová, které si zopakovaly souboj o první místo z kontrolních závodů, jen si tentokrát prohodili místa a Lucka v napínavém souboji těsně zvítězila. Předtím si ještě stihly dojet pro suverénní vítězství na čtyřce bez kormidelníka s Hedvikou Malečkovou a Martinou Ledvinovou.
Další výborné umístění přivezla Leila Poldauf, která si na skifu žáček starších dojela pro celkové druhé místo, když ji předjela pouze závodnice ze Slovenska, tudíž se Leila stala na skifu nejlepší Češkou.
Ale i další závodníci se neztratili a předváděli bojovné výkony, jakým byl třeba drtivý finiš dvojskifu mužů (2. místo), vyrovnaný závod párových čtyřek žákyň starších či pěkný závod dvojskifu žen.
I ti co se nedostali do finále A , závodili co to šlo a umisťovali se vesměs v první části finále B.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu, trenérům děkujeme za zvládnutou (pravda trochu náročnější) logistiku a těšíme se na další závody.

Výsledky nalezněte na stránkách ČVS, fotografie budou na našem Facebooku, Instagramu a webových stránkách.