Úspěšné Mistrovství České republiky žactva ve veslování

Za fotky moc děkujeme Janě Rabové.Za fotky moc děkujeme Janě Rabové.
Za fotky moc děkujeme Janě Rabové.Za fotky moc děkujeme Janě Rabové.
Za fotky moc děkujeme Janě Rabové.Za fotky moc děkujeme Janě Rabové.

Na letošním MČR mladšího a staršího žactva ve veslování jsme opět dokázali vylovit z kanálu v Račicích cenné medaile.Jako první si pro ni dojel dvojskif žaček starších Lucka Rabová a Hedvika Malečková, které po vynikajícím výkonu v závodě, ve kterém dlouho vedly, podlehly pouze favoritkám z VK Mělník a obsadili skvělé druhé místo. Lucka s Hedvičkou si vylepšily předloňské třetí místo - takže za dva roky? :)

Další posádka, která si došla na stupně vítězů pro medaili a to tentokrát bronzovou, byla párová čtyřka s kormidelníkem ve společenství s TJ Nymburk. Děvčata závodila ve složení Sára Andělová, Simona Doušová, Daniela Grecová a nymburská Kateřina Matyášová s kormidelnicí Martinou Ledvinovou. Závod to byl velice dramatický a vyrovnaný, a naše závodnice se s ním vypořádaly vynikajícím způsobem.

Dvě děvčata z párové čtyřky - Simona a Sára zasedly také do dvojskifu, kde patřily k favoritkám na medaili. Bohužel po drobné technické chybě těsně před cílem na ně zbyla nešťastná bramborová medaile. O pouhých 7 setin vteřiny! 

Obě si ale zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a za bojovnost.

Pro svoji druhou medaili, tentokrát bronzovou si dojela na skifu Lucka Rabová v hodně těžkém a napínavém závodě, kde se musela sklonit pouze před největšími favoritkami disciplíny - skifařkami z Berouna a ze Štětí. V silném protivětru to byl těžký závod a Lucka ho i přes únavu zvládla skvěle.

Ani další naši závodníci se neztratili a předváděli hodnotné výkony. Ať už to byli starší žáci na čtyřce s kormidelníkem - páté místo, Leila Poldauf  na skifu - sedmé místo (první ve finále B), nebo párová čtyřka s kormidelníkem žáků starších - místo deváté (třetí ve finále B).

Také další závodníci, kteří se zúčastnili Mistrovství ČR, bojovali statečně a prali se o každé umístění, za což jim patří velké uznání.

Medailistům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a snahu o co nejlepší umístění.

Moc děkujeme Martině Ledvinové a Máše Kaplinské, které obětovaly svůj volný víkend a odjezdily nám kormidla - velice nám pomohly!

Díky patří také trenérům, dalším pomocníkům a rodičům, kteří se na úspěšném vystoupení závodníků podíleli.

Pevně věříme, že na tyto výkony navážeme i v podzimní části sezony.

Užijte si prázdniny a budeme se těšit na soustředění.