Úspěšná Mistrovství České republiky ve veslování!!!

O uplynulých dvou víkendech proběhla odložená Mistrovství ČR ve veslování. Oba dva vrcholy letošní sezony nám přinesly mistrovské tituly, medaile a i další výborné výsledky. 

Nejprve se konalo Mistrovství ČR žactva a seniorů, kde zejména v sobotu panovaly velice těžké podmínky, které prověřily hlavně u těch nejmenších jejich odolnost a vůli.

Na tomto MČR se podařilo získat mistrovský titul párové čtyřce mužů ve složení Matyáš Zetek, Jirka Čáp, Vojta Šabata a Tomáš Mráz. Další medaile pak doplnily v kategorii žen Nella Martincová, Marcela Vašťáková, Martina Zbíralová, Marie Kaplinská a Eliška Andělová. Získaly je na párové i nepárové čtyřce a také ve společenství s Třeboní na osmiveslici.         

V žákovských kategoriích se nejvíce dařilo starším žákyním, které vybojovaly po výborných výkonech medaile na skifech - Daniela Grecová stříbrnou a Leila Poldauf bronzovou. Mezi další výborné výsledky patří šesté místo dvojskifu žáků starších, šesté místo žákyň mladších na párovce (ve společenství s Nymburkem) nebo velice pěkná umístění žákyň i žáků ve finále B.

Všem medailistům gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony. Speciální dík patří i Elišce Andělové a Tomášovi Doušovi za pomoc při závodech v těchto náročných podmínkách.

 

Hned další víkend se konalo Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Také zde se nám dařilo velice dobře a našim závodníkům a závodnicím se podařilo získat jak mistrovský titul, tak i další medaile.      

Na zlato si tentokrát dosáhla posádka dorostenek na čtyřce bez ve složení Hedvika Malečková, Veronika Rozová, Lucka Rabová a Martina Ledvinová. Stejná děvčata si vybojovala i další medaile. Jednak na párové čtyřce, kdy Hedviku s Martinou doplnila Zuzka Zemanová a Markéta Nováková a společně si dojely pro trochu překvapivý, ale určitě zasloužený, bronz. Následně je napodobily Verča s Luckou, které ve finále skifu obsadily po dramatické bitvě druhé (Lucka) a třetí (Verča) místo. Lucce se po skvělém výkonu nepodařilo získat titul o pověstný balónek - o pouhé 3 setiny!!!

Ani dorostenci se nenechali zahanbit a dokázali vybojovat mistrovské medaile. Roman Panasenko s Filipem Hájkem si dojeli pro skvělé stříbro na dvojce bez kormidelníka a o něco později zabojovali ve vynikajícím a velmi vyrovnaném závodě dorosteneckých osmiveslic, kde nakonec brali bronzové medaile. Romana s Filipem doplnili Nikola Spěšný, Lukáš Herman, Matěj Boudník, Kryštof Mačura a Honza s Jakubem Pleskačovi, kormidla se tentokrát chopila Máša Kaplinská.

Avšak nejen medailové posádky předváděly výborné a bojovné výkony, za které zaslouží uznání. Výsledkem je 1. místo v pohárovém bodování dorostenek a 2. místo dorostenců.

Medailistů gratulujeme a všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony. Díky také trenérům a samozřejmě i fanouškům z řad rodičů, i když tentokrát mohli fandit pouze z tribuny.

Veliké díky patří také Lence a Vladimírovi Hájkovým za sponzoring v podobě snídaní pro závodníky :)

Výsledky jsou na stránkách ČVS, fotky tamtéž, na Facebooku či Instagramu a v naší Fotogalerii ZDE.