Smutná zpráva pro všechny veslařské příznivce - zemřel Jiří Ulč (80)

Smutná zpráva pro všechny veslařské příznivce - zemřel Jiří Ulč (80)

Včera zasáhla nejen veslařský svět velice smutná zpráva. Opustil nás trenér s velkým T, pan Jiří Ulč, kterého většina veslařů znala jako „Čuldu“. Jiří Ulč patřil mezi největší osobnosti v historii našeho klubu. V klubu působil nejen jako dlouholetý úspěšný trenér, člen výboru, ale taktéž dělal i správce loděnice. V posledních letech našeho čestného člena bohužel trápily zdravotní problémy, ale i tak nás sem tam přijel navštívit. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří bezesporu tři medaile Tomáše Kacovského z MS, bronzová medaile párové čtyřky žen z MS, nebo například účast ženské párové čtyřky ve finále OH v Soulu. Jako klub si velice ceníme také domácího úspěchu na Primátorkách v roce 1975, kdy „Čulda“ dovedl osmu našeho klubu (tehdy Tatra Smíchov) k vítězství v tomto legendárním závodě.

Jiří Ulč byl velice respektovaný a oblíbený trenér. A měl vlastnost, která není u všech trenérů vždy samozřejmostí. Dokázal se svými svěřenci získávat medaile na národních i mezinárodních soutěžích, avšak vždy se věnoval i ostatním závodníkům, kteří nebyli tak úspěšní. Za svůj život se věnoval tréninku nejen profesionálních sportovců, ale například i amatérů, kteří se chtěli naučit veslovat až v dospělosti. Pan Ulč měl prostě rád veslování, žil veslováním a svůj čas věnoval všem, kteří se chtěli naučit veslovat.

Věříme, že jeho pověstný hlas linoucí se po loděnici, si stále pamatuje plno generací smíchovských veslařů. A také věříme, že v srdcích těch, kteří měli tu čest „Čuldu“ poznat, zůstane navždy.

 

Touto cestou bychom rádi vyjádřili rodině a všem pozůstalým upřímnou soustrast.