Republikový šampionát na dlouhé trati dopadl pro smíchovské barvy nadmíru úspěšně

Nad očekávaní dobře zajeli někteří naši závodníci při sobotním mistrovství republiky na dlouhé trati. Titul mistra republiky si z hořínského kanálu odvezl Honza Bejblík, který zvítězil v lehké dvojce ve společenství s Kubou Třečkem z Bohemians. Oba věkem patří ještě do kategorie seniorů B a tak byl titul dvojnásobný. Obrovským překvapením ale bylo bezesporu šesté místo Jirky Čápa mezi skifaři. Jirku porazili pouze ostřílení reprezentanti, mezi nimiž nechyběl ani Ondra Synek či někdejší juniorský mistr světa Michal Plocek. Ani rozdíl od nejrychlejších nebyl nijak výrazný a tak Jirkovi patří obrovská gratulace. Mezi seniory B bral Jirka stříbrnou medaili právě za Michalem Plockem.

Velkým příslibem je i šesté místo dvojky juniorů Pojezný, Víšek a v silné konkurenci se neztratili dorostenci. V první desítce byli oba skifaři. Tonda Krabs dojel sedmý, Jirka Nepraš desátý. Stejné umístění pak obsadila o dvojka dosrostenců Chaloupka, Kovařík.

Zastoupení a kvalitní výsledky jsme měli i mezi juniorkami. Připomeňme alespoň osmé místo dvojky  juniorek Cihelková, Procházková nebo sedmnácté místo skifařky Sáry Klonové.

Tak doufejme, že vzestupnou výkonnost potvrdí naši závodníci i na kontrolních závodech koncem dubna.