Mistrovství ČR ve veslování

Foto: Klára HájkováFoto: Klára Hájková

O uplynulých dvou víkendech proběhlo na veslařském kanále v Račicích vyvrcholení jarní části sezóny – MČR ve veslování. V termínu 17. – 19. 6. se konalo MČR žactva. Žáci a žákyně VK Smíchov dokázali ve velice těžkých teplotních podmínkách (přes 30 °C) vybojovat pět účastní ve finále A!

Největšího úspěchu ve velkém finále dosáhla posádka dvojskifu starších žáků, která skončila na nepopulárním čtvrtém místě, stejně tak jako posádka nepárové čtyřky s kormidelníkem starších žákyň. Bohužel se na kanále podmínky počasí natolik zhoršily, že závody byly v průběhu finálového dne zrušeny. A tak do boje o medaile nemohlo nastoupit naše největší želízko v ohni – párová čtyřka starších žáků. Neodjeté finálové závody byly přeloženy na podzim, tak doufejme, že klukům forma vydrží a spraví si tam zklamání z toho, že teď nemohli závod odjet. Děkujeme všem závodníkům za to, jak srdnatě bojovali v nelehkých podmínkách o co nejlepší umístění. A těšíme se na výkony našeho žactva v druhé půlce veslařské sezóny.   

Na MČR žactva navázalo hned další víkend MČR dorostu, juniorů a dospělých. Závody opět proběhly v náročných podmínkách, kdy vysoké teploty vystřídal vytrvalý déšť. Ale naši závodníci se s danými podmínkami poprali statečně a dokázali, že patří mezi nejlepší v ČR. Veslaři VK Smíchov získali na tomto MČR hned několik medailí, včetně té nejcennější. Pro mistrovský titul si v krásném závodě dojeli Filip Hájek s Kubou Pleskačem na dvojce bez kormidelníka – moc gratulujeme! Stříbrnou medaili si z Račic přivezly juniorky (Hedvika Malečková, Lucka Rabová, Zuzana Zemanová, Martina Ledvinová, Markéta Nováková, kormidelnice Lucka Nováková) na osmiveslici ve společenství s VK Lysá nad Labem. Pro bronz si v dramatickém a vyrovnaném závodě skifařek dojela Verča Rozová. Další bronzová medaile se povedla získat Honzovi Moláčkovi na dvojskifu v kategorii mužů seniorů B. A stříbrnou i bronzovou medaili získala naše závodnice lehkých vah Věrka Kafková v závodě dvojskifů. Ocenění za předvedené výkony si ale zaslouží i posádky, které skončili kousek pod stupni vítězů nebo v popředí finále B. Gratulujeme všem medailistům a těšíme se, jak naši závodníci naváží na tento úspěch na podzim.

Rádi bychom také poděkovali všem, kteří se starali o zabezpečení našeho týmu a pomáhali s čím bylo zrovna potřeba. Taktéž děkujeme za pořízené fotografie, které najdete v naší fotogalerii.