Medailové Mistrovství ČR dorostu, juniorů a dospělých

O posledním červnovém víkendu proběhlo v Račicích mistrovství ČR ve veslování v kategoriích dorostenci, junioři a dospělí. Našim závodníkům se opět podařilo vybojovat celou řadu medailí, včetně mistrovských titulů z párové čtyřky juniorů a z reprezentační osmy juniorek. Dorostenky a dorostenci získali stejné medaile ve dvou stejných disciplínách, a to na párové čtyřce a na čtyřce bez. Na párovkách si dojeli pro bronz a na čtyřkách pro stříbro.

Pokaždé startovali ve stejném složení, děvčata - Lucka Rabová, Hedvika Malečková, Zuzka Zemanová a Leila Poldauf, kluci - Lukáš Herman, Marek Chleboun, Filip Hájek a Kryštof Mačura.

V juniorské kategorii si pro titul mistra ČR dojela posádka párové čtyřky juniorů ve složení Adam Šnajdr, Roman Panasenko, Kuba Pleskač a Vašek Neumann. Juniorky si odvezly zlato a dva bronzy. Veronika Rozová má bronz ze skifa a posléze si vybojovala mistrovský titul jako štrokyně reprezentační osmiveslice juniorek. Kačka Kroužková, Martina Ledvinová a Markéta Nováková mají bronzovou medaili z osmiveslice ve společenství s ČVK a Bohemians, na kormidle jim seděla Adélka Procházková.

Mezi dospělými si přivezl medaili opět Adam Šnajdr (stříbro v juniorské reprezentační párovce), Terka Cihelková bronz na dvojce a Věrka Kafková taktéž bronz z dvojskifu lehkých vah. Věrka Kafková a Honza Moláček získali navíc medaile v kategorii seniorů B (do 23 let).

Samozřejmě pochvalu zaslouží i další závodníci, kteří bojovali ze všech sil a několikrát skončili těsně pod stupni vítězů nebo vybojovali velká finále. Děkujeme velice také rodičům za servis a podporu pro závodníky. Kompletní výsledky najdete na stránkách ČVS, fotky ve fotogalerii a na našem facebooku.

Fotografie naleznete ZDE