Aktuality

VK Smíchov třetí na MČR družstev

Gratulujeme našim závodníkům ke třetímu místu na MČR družstev, které se konalo uplynulý víkend v Račicích! Všichni, od mladšího žactva až po dospělé, bojovali i přes náročné podmínky o co nejlepší umístění ve svých kategoriích. Výsledkem je krásné třetí místo v těžké konkurenci ostatních klubů. Juniorkám a juniorům se navíc podařilo zvítězit ve svých kategoriích v celkovém hodnocení Českého poháru. více

Smíchovská regata 2022

V sobotu 17.9.2022 proběhla tradiční Smíchovská regata. Navzdory proměnlivému počasí se závody vydařily. Veliké díky patří všem za účast a především za pomoc s organizací. Výsledky naleznete v příloze. více

Pozvánka na oslavu 95 let

Vážení přátelé, letos je to již 95 let, kdy byl založen Veslařský klub Smíchov. Přijměte prosím naše srdečné pozvání k oslavě „Smíchovských půlkulatin“. Oslava se bude konat v sobotu, dne 17. 9. 2022 v loděnici VK Smíchov. více

Reprezentační úspěch Kuby a Filipa 📷@czechrowing #czechrowing

Velkým úspěchem skončil reprezentační start našich juniorů Kuby Pleskače a Filipa Hájka na mezinárodních závodech Coupe de la Jeunesse ve Španělsku. více

Mistrovství ČR Masters 2022

Ani v letošním roce se mistrovská Masters regata neobešla bez účasti smíchovských veteránů. V kategoriích A – I reprezentovalo celkem 18 závodníků a zase to „cinkalo“ :) Všem zúčastněným veteránům a jejich doprovodu děkujeme za účast, opět famózní reprezentaci, sounáležitost a jako vždy pohodovou a příjemnou atmosféru v průběhu celé třeboňské regaty. více

Legendární veslař Jaroslav Hellebrand byl oceněn Čestným odznakem ČVS

V rámci víkendového programu MČR v Račicích proběhlo předání ocenění významným osobám našeho sportu. Mezi oceněnými byl i náš čestný člen a klubová legenda Jaroslav Hellebrand. Jarda je jeden z nejúspěšnějších veslařů české i československé historie, který dokázal vybojovat medaile na světových a evropských soutěžích ve všech párových disciplínách. Tu nejcennější si trojnásobný účastník olympijských her přivezl z Montrealu v roce 1976, kdy si spolu se Zdeňkem Peckou, Václavem Vochoskou a Vladkem Lacinou dojel na párové čtyřce pro olympijský bronz. více